Ēteriskās eļļas iedalās dažādās grupās: skuju, garšvielu, citrusu un citās. Bez iedalīšanas eļļas grupās pēc to izcelsmes, daļa no eļļām pieder sieviešu un vīriešu grupām.

Galvenā sieviešu eļļa ir ģerānijas ēteriskā eļļa. Šī eļļa vislabāk palīdz ārstēt sieviešu slimības, piemēram, piena sēni, pārvarēt hormonālo ciklu izmaiņas, kā arī iespējamās depresijas, saistītas ar šo ciklu maiņu. Ģerānijas ēteriskā eļļa stiprina imunitāti, tonizē aknu darbību un stiprina virsnieru darbību.

Ģerānijas ēteriskās eļļas psiho-emocionālā ieadrbība ir visai plaša. Tā palīdz atbrīvoties no sliktām atmiņām, iemīlēt sevi, likvidēt nepilnvērtības kompleksu. Kā jau sieviešu grupas eļļa, tā palīdzēs atgūties no nelaimīgas mīlestības un uzņemties atbildību par savu dzīvi.

Kosmētikā ģerānijas ēteriskā eļļa ir laba adas ar ekzēmām, akne, paplašinātiem kapilāriem kopšanai. Tā regulē tauku dziedzeru darbību. Lieliski iedarbojas uz celulīta ārstēšanu.

Ēterisko eļļu var lietot aromlampās (1-2 piles uz 50 ml ūdens), medaljonos, vannās kopā ar nesējeļļu vai saldo krējumu, sēdvannās (4 pilieni kopā ar emulgātoru uz vienu sēdvannu uz 10-15 minūtēm).

Ģerāniju ēteriskā eļļa labi sader ar eikalipta, tējas koka, rožukoka,  aplesīnu ēteriskajām eļļām. Ēterisko eļļu komponēšana ir atkarīga no problēmas, ko vēlaties atrisināt.