Safloras eļļu iegūst pārstrādājot safloras (Carthamus tinctorius) ziedu sēklas. Eļļu iegūst ar aukstā vai karstā spieduma palīdzību, vai ekstragējot. Saflora aug siltajās zemēs gandrīz visos kontinentos. Eļļa ir gaši dzeltenā krāsā, reizēm organžā, bet vienmēr caurspīdīga. Tai nepiemīt izteikta garša, tā atgādina citu sēklu eļļu. Garša ir maiga, patīkama.

Safloras eļļai ir ļoti augsts vitamīnu E un K saturs. Lineolskābes tajā ir vairāk nekā visās citās augu eļļās. Cilvēka organisms neizstrādā lineolskābi, to var iegūt tikai ar pārtiku.

Safloras eļļas saturā mazākās devās ir palmitīnskābes, oleīnskābes, stearīnskābes, arahidonskābes un māristiskās taukskābes. Visas šīs sastāvdaļas stimulē polinepiesātināto tauksābju Omega-3, Omega-6 un Omega-9 izveidošanos un uzņemšanu organismā.

Safloras eļļa un ādas kopšana
Lieliskais safloras eļļas sastāvs nodrošina ādas mitrināšanu, barošanu un atjaunošanu, kā arī redzami uzlabo ādas struktūras kvalitāti. Eļļai piemīt arī antioksidējoša iedarbība, tā spēj iekļūt dziļajos epidermas slāņos. Safloras eļļa ir dažādu ādas elastības un reģenerācijas krēmu pamatā, to izmanto kuperozes un rozācijas ārstēšanai. Safloras eļļu pievieno saules aizsarglīdzekļiem, jo tai piemīt pietiekoši stipras ādu aizsargājošas un dziedinošas funkcijas. Pateicoties vitamīnam K, eļļu rekomendē nobriedušai, sausai un jūtīgai ādai.

Safloras eļļa un matu kopšana
Augsts oleīnskābes saturs ļoti labvēlīgi ietekmē matu un galvas ādas veselību. Uzlabojas asinsrite, kas savukārt uzlabo matu saknes un stimulē to augšanu. No safloras eļļas taisa matu maskas, pievieno to matu balzāmiem un šampūniem.

Safloras eļļa un pārtika
Safloras eļļa ir lielisks vitamīna E un neaizvietojamo taukskābju Omega-3, Omega-6 un Omega-9 avots. Eļļu var izmantot kā piedevu salātiem, mērcēm, cepšanai. Bet, lai organisms saņemtu visas eļļas īpašības, rekomendē to lietot neapstrādātu. Safloras eļļas izmantošana pārtikā mazina diabēta risku, stiprina sirds veselību, veicina svara zudumu un uzlabo imunitāti.

Safloras un citas dabīgas augu eļļas varat apskatī šeit!