Fragonija (lat. agonis fragrans) – augs ar tik juteklisku nosaukumu aug Austrālijā.

Fragonijas ēteriskās eļļas aromāts ir ļoti patīkams, diezgam spēcīgs, kas līdzinās citrona un ģerānijas maisījumam, tad sāk atklāties tuvākā radinieka –  tējas koka – aromāts. Tikai atšķirībā no tējas koka, fragonijas eļļa ir ļoti maiga, mierīga, saldena, ar kampara un balzāma notīm.

Pēc šīs ēteriskās eļļas iedarbības izpētes tika konstatēts, ka tai piemīt imūnstimulējoša, pretiekaisuma un antiseptiska iedarbība. Remdē muskuļu un locītavu sāpes. Atvieglo sāpes un noņem tādus PMS simptomus kā aizkaitinājums, garastāvokļa svārstības, galvassāpes.

Kosmetoloģijā šī eļļa palīdzēs problemātiksas ādas īpašniekiem, jo tās īpašības palīdzes ārstēt ādas kairinājumus un iekaisumus.

Enerģētiskā līmenī fragonijas ēteriskā eļļa nomierina, noņem uzbudinājumu, atgriež līdzsvara un miera stavoklī, nodrošina dziļu miegu. Palīdz noņemt emocionālos blokus, labs palīgs atkarību atmešanā.

Fragonijas ēterisko eļļu var difuzēt vienu pašu, un telpas piepildīs skaists aromāts, kas šajās rudens dienās attīrīs gaisu no mikrobiem un vīrusiem, vai var maisīt kopā ar citām ēteriskajām eļļām un iegūt papildus iedarbību, atkarībā no izvēlētās eļļas un vēlamā rezultāta. Fragonijas ēteriskā eļļa labi sader ar mandarīna, mētras, bazilika, bergamota, ladana un ravensāra ēteriskajām eļļām.

Mēģiniet, eksperimentējiet un izbaudiet vienu no skaistākajiem ēterisko eļļu pasaules aromātiem un izmantojiet tā īpašības savā labā!