Katru gadu mēs apņemamies sākt Jauno gadu ar Lielo Gada Plānu, kurš garā vēlmju saraksta dēļ tā arī paliek nerealizēts. Plāns ir pārāk sarežģīts un apjomīgs, un apņemšanās izsīkst uzreiz pēc svētkiem.

Mēs piedāvājam nedaudz vienkāršot uzdevumu. Sadaliet Lielo Gada Plānu pa mēnešiem. Un tad, kad katra meneša beigās mazais plāniņš ir paveikts un gandarījums iegūts, jūs iegūsiet iedvesmu nākamajam solim.

Viena no populārākajām Jaunā gada apņemšanām ir veselīga dzīvesveida uzsākšana šeit un tūlīt. Neveselīgos ieradumus jūs taču neieguvāt vienā mirklī, tad arī tikt no tiem vaļā arī nesanāks tik ātri! Arī savus ēšanas paradumus nevajag uzreiz kategoriski nomainīt tikai uz dārzeņiem un vistas krūtiņu. Arī uz sporta zāli skriet jau pirmājā, nu, otrajā janvarī jēgas nav.

Darām visu pakāpeniski!

Jūsu mērķis ir dzert vairāk ūdens? Divi litri dienā? Uzreiz? Neies krastā! Sāciet ar 3 glāzēm dienā, un ar katru nākamo vai otro dienu papieliniet to skaitu par 1 līdz brīdim, kad ieradums dzert daudz ūdens kļūs stabils. Ierastos cepumus nomainiet pret…cepumiem, bet tikai no sēklām, ogām un riekstiem!

Esat pastas cienītāji? Kāpēc ne? Pusdienās apēdiet 3-4 ēdamkarotes pilgraudu vai lēcu pastas. Sāciet gatavot avokado mērci salātiem vai gaļu, zivi un arī dārzeņus baudiet ar riekstu mērci.

Sporta zāle. Nevajag paveikt to, ko paveic jūsu kaimiņš trenažieru zālē! Varbūt viņš jau 5 gadus nodarbojas ar ganteļu cilāšanu. Uzsāciet pastaigas! Izejiet svaigā gaisā sākumam uz pus stundu, atkīvi pastaigājiet. Pašsajūta un gandarījums garantēts! Sāp kājas? Nekādu problēmu, krēms Livium jums palīdzēs! Pārslogojāt locītavas? Ziede no muršķu taukiem palīdzēs atgūties.

Relaksēt un atpūsties palīdzēs rozes, rozeskoka, petitgreina ēteriskās eļļas, bet baziliks, rozmarīns, piparmētra, majorāns vai citrons palīdzēs pie prāta pārslodzes un fiziskā noguruma. Jauniem apstākļiem pielāgoties palīdzēs jasmīns vai vīraks.

Pielāgosimies jaunam dzīves ritmam pakāpensiki un ar prieku!