Ādas pīlinga jeb eksfoliācijas toniks ar AHA un PHA skābēm Olival

Kāda var būt eksfoliācija? Tā var būt reta un spēcīga lielā skābju procenda daudzuma dēļ, bet ar kairinājuma un ādas aizsargfunkcijas zuduma risku. Bet var būt arī biežāka un maigāka, turklāt ar pievienotām vērtībām un derēt visiem ādas tipiem. Un šis otrs variants ir pieejams PērkEKO.lv.

Pīlinga toniks Olival

Tonikam ir brīnišķīgs sastāvs no mandeļskābes, glikonolaktona, laktobionskābes, ābolu ekstrakta, hialuronskābes, betaīna (vitamīna H) un pantenola. Tas ir ne iedarbīgs, bet arī saudzīgs. AHA un PHA skābes 5.9% apmērā un īpaši pielāgots ādai pH līmenis 3.6 derēs visiem ādas tipiem, īpaši nobriedušai ādai, vai tiem, kas tikko sāk un mēģina ieviest ādas kopšanas rutīnā ķīmisko pīlingu. Tāds pīlings, vai pareizāk sakot eksfoliācija – atmirušo šūnu atslāņošana un noņemšana – ne tikai attīra, bet lietošanas laikā uzlabo sejas ādas reljefu, toni, izskatu.
Kas tad tās par skābēm?

Gan jau ir diezgan daudz dzirtēts par skābju pīlingiem. Varbūt kaut kas arī ir mēģināts. Atkārtosim!

Kā pirmā šeit nāk mandeļskābe. Tā ir alfahidroksi (AHA) skābe, ko iegūst, jā! no mandelēm. Ar ko tā atšķiras no citām AHA grupas skābēm? Tai ir maigāka iedarbība, nekā, piemēram, glikolskābei. Tā stimulē šūnu reģenerāciju un apmaiņu, kas savukārt novērš dažādu ādas nepilnību, piemēram, pigmenta plankumu, parādīšanos. Kopumā uzlabo ādas izskatu un attīra poras.

Laktobionskābe tikai tagad sāk kļūt populāra un to iekļauj kosmētiskajos produktos. Iepriekš to pārsvarā lietoja ārstnieciskajā ādas kūrē. Tā ir polihidroksi (PHA) skābe, līdzīga AHA grupas skābēm. Tās atšķirība ir molekulu izmērā. PHA skābes molekula ir lielāka, tā neiesūcas dziļi ādā un līdz ar to attīra ādu bez kairinājuma riska. Laktobionskābe strādā ļoti līdzīgi AHA grupas skābēm, bet papildus tai ir nomierinoša un pretiekaisuma iedarbība, palīdz mazināt mīmisko grumbiņu un vecuma pazīmju redzamību.

Ekskoliācija, antioksidācija un mitrināšana

PHA skābes, atšķirībā no AHA un BHA skābēm, mitrina ādu laikā, kad to attīra. Tāpēc šī veida skābes var lietot visu ādas tipiem, kas grūti panes, piemēram, AHA vai BHA skābju iedarbību. Te var iekļaut nobriedušu un, uzmanīgi lietojot, jūtīgu ādu. PHA skābes satur pēc iedarbības ļoti līdzīgu un sinerģisko glikonolaktonu. Glikonolaktons maigi eksfoliē, mitrina un nodrošina antioksidējošu iedarbību, novērš brīvo radikālu kaitīgo iedarbību, ko izraisa saules stari un vide. Tas ārkārtīgi labi izlīdzina ādas toni un mazina poru redzamību.

Mitrinošo iedarbību šeit vēl nodrošina savvaļas ābolu ekstrakts. Tā labvēlīgā iedarbība uz ādu ir zināma jau no seniem laikiem. Pateicoties bagātai dabīgai āboskābei un galloskābei, magnijam un dzelzim, ābolu ekstraks šķietami baro, mitrina un tonizē ādu.

Bez tam, sastāvā ir iekļautas tādas vielas kā hialuroskābe, betaīns jeb vitamīns H, glicerīns un pantenols. Tie visi ir mitrinātāji tik nepieciešamie mūsu ādai. Visas šīs vielas ir arī humektani, t.i. vielas, kas ne tikai atjauno mitruma līmeni, bet regulē to starp visiem ādas slāņiem. Šīs vielas ir ļoti nepieciešamas dehidrētai ādai, neskatoties uz ādas tipu, jo savu darbu tās paveic momentāli.

Kā labāk lietot pīlinga toniku?

Brīdī, kad jūs nolēmāt pievienot skābju pīlingu ādas kopšanai, balstieties uz tās vajadzībām. Atkarībā no ādas tipa, to var lietot pāris reizes nedēļā un tad katru otro dienu (nobriedušai, sausai, līdzsvarotai ādai) vai katru dienu (taukainai ādai). Sakarā ar skābju specifisko iedarbību, kas stimulē šūnu apmaiņu, āda ar piņņu vai akne problēmām var iziet „attīrīšanas” periodu. Tas ir īslaicīgs un pārejošs etaps.

AHA, PHA skābju pīlingu parasti lieto vakaros uz tīras un sausas sejas ādas. Var uzklāt ar vates diska vai drānas palīdzību. Bet, lai izvairītos no liekas līdzekļa tērēšanas un iegūtu maigāku iedarbību, uzklājiet to ar rokām. Izvairieties no acu un lūpu zonas. Kad līdzeklis absorbējas, turpiniet ar mitrinošu serumu, krēmu un/vai eļļu. Pirms lietošanas pudeli sakratiet!
Lietojiet līdzekli tikai uz sausas ādas! Dienas laikā noteikti lietojiet krēmu ar SPF faktoru! Pīlinga toniku nerekomendē lietot jūtīgai un bojātai ādai un vienā laikā ar citiem skābju līdzekļiem vai retinolu.

Pīlinga toniku ar AHA un PHA skābēm var iegādāties šeit!