Vairumā gadījumu, kad mēs jūtam trauksmi, bailes, aizkaitinājumu, esam neskaidra iemesla dēļ nomākti vai satraukti, mēs domājam, ka visi šie simptomi ir saistīti ar nogurumu, avitaminozi vai trako pilsētas dzīves ritmu.

Visdrīzāk lieta ir stresā. Nav noslēpums, ka stress ir visdažādāko slimību, depresiju, arī nāves, cēlonis.

Saskaņā ar Latvijas psihoterapeitu asociācijas (LĀPA) datiem, apmēram trešdaļai slimību, kuru dēļ Latvijas pacienti vēršas pie ārstiem, ir psihosomatiskas saknes, 100 tūkstošiem pacientiem no šīs daļas ir simptomi, kurus nevar diagnosticēt un izārstēt: Avots: http://bit.ly/2ABwJCB

Visizplatītākais veids, kā tikt galā ar stresu ir dažādu sedatīvu preparātu lietošana. Nomierinošie līdzekļi rada miera sajūtu, bet padara dzīvi skumjāku. Un, kas ir pats nepatīkamākais moments, sedatīvie preparāti var nomākt smadzeņu darbību.

Diagnosticēšanas un reālo stresa cēloņu noteikšanas sarežģītības dēļ grūti atrast veidus cīņai ar to. Un te mums palīgā nāk ēteriskās eļļas, kuras, atkarībā no cilvēka stāvokļa, var atslābināt, nomierināt, vai arī stimulēt un dot enerģiju, atjaunot spēku līdzsvaru cilvēka organismā.

Pareiza ēterisko eļļu lietošana satrauktu cilvēku nomierinās, bet vājam un bezspēcīgam atgriezīs enerģiju un stimulēs jauniem darbiem.

Mūsu 5 lieliskākās ēteriskās eļļas, kas novērš melanholijas, apātijas vai depresīvo stāvokli, cīnās ar trauksmi un nemieru, nomierina un novērš stresu:

Bergamots (Citrus bergamia)

Vīraks, ajurvēdas (Boswellia serrata)

Majorāns (Origanum mejorana)

Ilang-ilang (Cananga odorata)

Saldais apelsīns (Citrus sinensis)