Ādas serumu izvēle ir nedaudz savādāks uzdevums, nekā vispārēja ādas kopšanas rutīna. Izvēloties serumu, jāņem vērā noteiktas ādas vajadzības, nevis ādas tips. Tāpēc sāciet ar to, ka nosakiet savas sejas ādas primārās vajadzības un tad izvēlieties atbilsošu serumu, kas palīdzēs tai izskatīties veselai, mirdzošai un jaunai.

Mitrināšana

Jā, ādas skaistuma un veselības pamatā ir mitrināšana! Tas ir pamats jebkuram ādas tipam, arī taukainam, ja arī liekas, ka tā nav. Taukaina āda bieži vien ir dehidrēta, tieši tāpēc tā sāk ražot vēl vairāk sebuma. Vislabāk ir izmanot serumus ar hialuronskābi, kura sastāvā ir vairāki tās veidi, kur viens piesaista mitrumu, otrs – notur. Ja serums satur poliglutamīnskābi, ektoīnu un pantenolu, tas ir vēl lielāks pluss jūsu ādai. Olival Porfessional serums Hiualuron Hydrator 4H satur visas šīs vielas, kas dod spēcīgu mitruma devu jūsu ādai. Tas der visiem ādas tipiem, ādai, kas pakļauta stresam. Tāds serums palīdzēs nomierināt ādu gadījumā, ja veicat spēcīgu skābju vai retinoīdu procedūru.
Varat izvēlēties arī Timeless hialuronskābes serumu ar vitamīnu C, kas papildus mitrināšanai uzturēs skaistu ādas toni un līdzenu reljefu.

Nevienmērīgs sejas tonis, pigmentācija, anti-age, izteikta asinsvadu redzamība

Ja šāda problēma pastāv, tad šeit, pateicoties koncentrācijai, arī palīdz serumi. Hiperpigmentācija – to izraisa vairāki faktori, tādi kā saules iedarbība bez atbilstošas aizsardzības, bezmiegs, slimības, stress, smēķēšana, alkohola lietošana, arī ģenētika. Vairumā šo gadījumu ādas toņa un krāsas maiņas ir iespējams sekmīgi kontrolēt ar vitamīnu C. Lai gan dzirdod par vitamīnu C, vairums to asociē ar imunitāti un veselību, tomēr pamēģiniet to lietot sejas ādas kopšanā. Rezultātu jūs pamanīsiet visai drīz! Līdzekļi ar vitamīna C atvasinājumiem koncentrācijā līdz 20%, ar ferulīnskābi un vitamīnu E, kas ne tikai stabilizē vitamīnu C, bet papildus iedabrojas uz ādu, šajā kombinācijā samazina pigmentācijas redzmību, nodrošina antioksidējošu iedarbību, padara ādas toni mirdzošu.
Vitamīnu C var sākt lietot ar jebkuru tā koncentrāciju:
10% vitamīna C serums ar ferulīnskābi un vitamīnu E Olival professional serums C
15% vitamīna C serums ar ferulīnskābi un vitamīnu E BasicLab
20% vitamīna C serums ar ferulīnskābi un vitamīnu E Light Your SkiTra, kas ir lielākā iedarbībgākā koncentrācija.

Jauna viela, kas veiksmīgi cīnās ar pigmentācijas plankumiem ir traneksamīnskābe. Atšķirībā no vitamīna C, kas mazina jau esošos plankumus, traneksamīnskābe ingibē (aptur) jaunu plankumu rašanos, jo iedarbojas jau dziļojos ādas slāņos, kur aptur pārmērīgu melanīna ražošanu. Serums ar traneksamīnskābi ir vitamīna B3 serums Olival Professional vai Whamisa serums bumbieru ekstraktu.
Ādai ar izteiktu asinsvadu redzamību arī der vitamīns C. Piemēram, BasicLab 10% vitamīna C serums ar gingo bilobas ekstraku, kas stiprina asinvadus.

Ādas nepilnības, akne, anti-age

Problemātiska āda. Tai arī daudz dažādi cēloņi, bet ar vairumu no tiem var tikt galā saviem spēkiem. Akne, pumpas, pinnes, izteikti nelīdzenumi, arī pigmentācija un dabīgais novecošanās process – visam šim risinājums ir līdzekļi ar vitamīnu A. Vitamīnam A arī dažādi atvasinājumi – retinols, retīnaldehīds, retinilpalmitāts unc. – kas atšķiras tikai ar iedarbības ātrumu, bet ne rezultātu. Vitamīna A ierabības noslēpums ir reģenerācijas procesa stimulācijā jeb paātrināšanā. Citiem vārdiem sakot, šūnas sāk dalīties ātrāk, bet „nenolasa” iedragāto stāvokli: nepilnības, akne, vecuma pazīmes, pigmentāciju. Jaunās šūnas ir kā jaunas baltas lapas.

Līdzekļi ar vitamīnu A mēdz būt vieglāki, tādi kā Olival Professional R2 serums ar retinilpalmitātu un resveratrolu vai SkinTra Liquid Happiness ar retinālu, vitamīnu E un skvalānu. Ar tādiem labi iesākt lietot vitamīnu A. Mēdz būt arī spēcīgaki, tādi kā Olival Porfessional RA serums, kas satur vitamīna A īsāku formulu un maksimālo koncentrāciju 0.1% kopā ar astaksantīnu, karamīdiem, bisabolu.

Anti-age

Kā vienu no labākajiem anti-age produktiem dermatologi sauc vitamīnu A, bet tam ir diezgan agresīva iedarbība uz ādu un ne visi vēlas tos izmantot. Bet tam ir viena lieliska alternatīva – peptīdi. Tā ir tāda sastāvdaļa bez blaknēm, bet palīdz ražot ādai tik nepieciešamo kolagēnu. Peptīdi novērš vecuma pazīmju rašanos, kavē novecošanos. To var iekļaut ādas kopšanas rutīnā jau no 20 gadiem. Peptīdiem ir daudz dažādu formulu, bet visiedarbīgākie no tiem ir Matrixyl 3000 un Synthe 6 polipeptīdi. Tos reizēm apvieno vienā koncentrētā līdzeklī kā Olival Professional serum P, vai izmato katru atsevišķi, kā Timeless Matrixyl 3000 vai Timeless Synthe 6 serumi. Polipeptīdus bieži vien pievieno serumiem ar citu galveno iedarbību, kā piemēram, Timeless vitamīna B5 serums.

Pretgrumbu iedarbība, ādas elastības un tvirtuma uzlabotājs ir koenzīms. Koenzīms ir dabā sastopams antioksidējošs savienojums no 10 quinone molekulām, tāpēc arī tam ir nosaukums Q10. Timeless Q10 serums satur koenzīmu, Matrixyl 3000 polipeptīdu un hialuronskābi – brīnišķīgs sastāvs, ka jau nedēļas laikā sniedz neticamu, bet acīmredzamu rezultātu.

Apsārtumi, rozācija, reaktīva āda

Reaktīva āda ir tāda, kas ātri un spēcīgi reaģē uz jebkura faktora maiņu: saule, vējš, sals, sausums, mitrums, bezmiegs, stress utt. Rezultāts šai rekacijai var būt apsārtums, sausa āda, kairinājumi, nieze un vēl dažādas variācijas. Šajā gadījumā lieliski palīdz Timeless vitamīns B5, B vitamīna atvasinājums, kas nomierina ādu. Tāds serums ir ļoti viegls, bez eļļas, viegli absorbēsies un neaizsprostos poras.
Vēl viens B vitamīna atvasinājums – B3 (niacinamīds) – papildus regulēs arī sebuma izdali: Olival Professional B3 serums.

Izvēloties serumus atcerieties, ka tos var arī savstarpēji kombinēt. Lietojiet vitamīna A serumu noteikti kopā ar hialuronskābi. Polipeptīdus var lietot kopā ar jekuru no visiem iespējamajiem. Vitamīna B serumus var lietot pamīšus ar vitamīnu C. Tā jūs novērsīsiet iespējamās blaknes un iegūsiet teicamu rezultātu.

Bet noteikti nelietojiet vitamīnu A kopā ar vitamīnu C!