Ūdenszāles jeb aļģes ir visvienkāršākie augi pēc to uzbūves. Tām nav lapu, sakņu un stumbru to parastajā izpratnē.

Tai pat laikā to daudzveidība iespaido, pāri pa 30 000 veidu! To krāsu gamma ir ļoti daudzveidīga, aug vietās, kur ir ļoti mitrs. Ne visām ir vajadzība peldēt ūdenī.

Ūdenszālēm ir ļoti svarīga loma mūsu planētas dzīvē. Un tikpat svarīgas tās kļuvušas cilvēka dzīvē, tās lieto gan pārtikā, gan ārstniecībā, gan tagad ļoti aktīvi arī kosmetoloģijā.

Ta kā sastāvdaļas alģēs ir ļoti augstā koncentrācijā, tas spēj iekļūt epidermā. Tur tās stimulē audu atjaunojošanos jau šūnu līmenī. Lietojot līdzekļus ar aļģēm āda attīras, pazūd pinnes, pumpas, izlīdzinās grumbņas, mazinās pigmentācija.

Ūdenszāles iedala 2 veidos: vienšūnu un daudzšūnu.

Pie vienšūnu ūdenszālēm, lietojāmām kosmetoloģijā, pieskaitāmas:

Spirulīna – ir visbagātākais dabiskā P-karotīna, antioksidanta, un citu karotinoīdu avots. Karotinoīdus izmanto vairāki mūsu ķermeņa orgāni. Tikai spirulīna un mātes piens ir gamma-linolskābes (GLA) avoti. Produkti ar spirulīnu lieliski tonizē un baro ādu, uzlabo tonusu, regulē sebuma izdali un atjauno vielmaiņu.

Pērceko.lv līdzekļi ar spirlīnu šeit!

Hlorella – tā stur 10 animoskābes, piemēram, serīnu un alanīnu, vitamīnu B12. Tā nodrošina šūnas ar enerģiju, positīvi ietekmē epidermu, stimulē jaunu asins kapilāru veidošanu. Ka arī aktīvi strādā kolagēna izstrādē un kopumā aktīvi reģenerā ādu.

Pērceko.lv līdzekļi ar hlorellu šeit!

Fosilās diatomas vai kramaļģes – tās ir ļoti sīkas, neredzmas, bet tām ir ļoti spēcīgas krama bruņas no silīcija dioksīda, kas kosmētikā der ādas eksfoliācijai. Kramagļes ļoti bieži lieto pārī ar alginātu – laminārijas ekstraktu. Īpaši labi kopj ādu ar pūtītēm un pinnēm, stimulē kolagēna, elastīna un hialuronskābes izstrādi.

Pērceko.lv līdzekļi ar kramaļģēm šeit!

Daudzšūnu ūdenszāles, ko aktīvi lieto kosmētikā ir brūnās ūdenszāles jeb brūnaļģes – laminārija un fukuss –, un sarkanās aļģes: litotamnija.

Laminārija ir ļoti piesātināta ar vitamīniem (A, B1, B2, C, D, E) un minerāliem (jods, kalcijs, magnijs uc.). Piemēram, kalcija brūnaļģēs ir 10x vairāk nekā pienā. Laminārija tonizē ādu, uzlabo vispārējo šūnu metabolismu, nodoršina imūno un pretiekaisuma efektu un veicina audu reģenerāciju, saglabā ādas veselību un jaunību.
To arī plaši izmanto svara zaudēšanas produktos un pretcelulīta programmās.

PērcEko.lv līdzekļi ar lamināriju šeit un šeit!

Fukuss kosmētikā ieņem īpašu, labāko vietu. Fukusa aļģes ir bagātas ar jodu, virkni vitamīnu, aminoskābēm, augu hormoniem un mikroelementiem. Tam ir spēcīga liftinga spēja, krasi iedarbojas uz grumbu izlīdzināšanu un vispārēju ādas jaunības saglabāšanu. Pateicoties tā drenāžas spējām, izvada no organisma ādas toksīnus un oksidantus.
Kosmētikai ar fukusu ir arī pretcelulīta un taukus izvadoša iedarbība.

PērcEko.lv līdzekļi ar fukusu šeit!

Sarkanās aļģes – litotamnija – ir ļoti mazas. Tās izmanto ādas mineralizācijai, mitrināšanai un attīrīšanai. Šīs aļģes ir kalcija un magnija avots, pateicoties tiem noņem muskuļu un nervu spriegumu. Līdzekļi ar šīm aļģēm mitrina, reģenerē un piesātina ādu ar minerālvielām.

Šīs ir popularākās un iedarbīgākās ūdenszāles, kuras visbiežāk sastopamas ādas kopšanas līdzekļos!

Ja redzat tās starp sastāvdaļām, īpaši saraksta sākumā, ziniet, ka rezultāts būs! Un liels pluss ir, ka ūdenszāles der visiem ādas tipiem.