Kofeīns – tā ir caurspīdīga kristalizējoša viela, ko iegūst no kafijas zirņu apvakla, tējas lapām, guaranas vai akmeņozola. Kosmetoloģijā to izmanto ādas reģenerācijas procesu stimulēšanai.

INCI sastāvā parasti norādīts kā „caffeine”.

Pirmo reizi kofeīnu izdevās izdalīt vācu ķīmiķim Frīdlībam Ferdinandam Runge 1819.gadā.

Kā tas iedarbojas?

Kofeīns veicina adenozīna monofosfāta ātrāku izstrādi. Viela, kas paātrina tādas šūnu darbības kā tauku sadalīšanas (lipolīze) un glikogēna (glikogenolīze) šūnu reģenerācijas, šķidrumu vielmaiņu.

Kofeīna molekula ir ļoti maza, tāpēc tā ir spējīga iekļūt epidermas dziļajos slāņos. Dažu minūšu laikā tā var nokļūt zemādas taukos.  Šis komponents kļuva populārs cīņā ar pietūkumu, celulītu, zemādas taukiem.

Kāds efekts?

Līdzekļos,kas paredzēti ādas ap acīm, kopšanai, šī sastāvdaļa noņem pietūkumu, tonizē ādu ar nelielu liftinga efektu. Pateicoties spējai stimulēt šūnu darbību, kofeīns ir ieteicams sausai un nobriedušai ādai. Tāpēc, ka paātrina lipīdu sintēzi, kuri veido ādas aizsargslāni. Šīs iedarbības dēļ kofeīns ir sastopams arī saules aizsarglīdzekļos.

Kofeīns ir populāra sastāvdaļa anticelulīta un tauku dedzināšanas kosmētikā. Tā mazā molekula, iekļūstot epidermā, ātrāk sadala šūnas un veicina limfodrenāžu, stiprina iekšejās asinsvudu sieniņas, līdz ar to noņem arī kāju pietūkumu.

Matu kosmētikā kofeīns stiprina matu saknes, tā cīnās pret matu izkrišanu.

Ko izvēlēties?

Kofeīna optimālā koncentrācija kosmētikā ir 1-5%.

Starp citu, tikko pagatavotā kafijas tasē ir tikai 0.2% kofeīna.

Kofeīnu var sastapt arī zem cita nosaukuma: guaranīns, mateīns,teīns. Atkarīgs no auga, no kura iegūts.

PērcEKO.lv ar kofeīnu sastāvā piedāvā anticelulīta balzamu Hot Chick no BeTheSkyGirl brenda.